BohaterON w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Naszą misją jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej - szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego - w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna. W tym celu, we współpracy z metodykami i praktykami ze wszystkich poziomów nauczania przygotowujemy konspekty zajęć i materiały edukacyjne do wykorzystania na lekcjach historii, polskiego, wychowawczych, czy zajęciach dodatkowych.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie na podstawie dostępnych materiałów przeprowadzić lekcje oraz wspólnie z uczniami pokazać, że pamiętacie o Powstańcach Warszawskich - dodając wpisy na www.dumnizpowstańców.pl. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

Wypełnienie krótkiego, elektronicznego sprawozdania z przeprowadzonej akcji gwarantuje otrzymanie przez szkołę i koordynatora dyplomów udziału.

Co zyskujecie?
Nauczyciel
 • poznanie ciekawych metod i narzędzi na angażowanie uczniów w zajęcia
 • dostęp do bezpłatnych scenariuszy zajęć i materiałów edukacyjnych z zakresu historii XX wieku i edukacji patriotycznej
 • imienne zaświadczenie potwierdzające koordynowanie akcją w szkole
Uczeń
 • ciekawe i atrakcyjne lekcje tematyczne, pokazujące, że historia nie jest nudnym przedmiotem
 • współczesne i nowoczesne spojrzenie na patriotyzm, przekonujące, że nie jest to coś archaicznego i wstydliwego
 • podziękowanie dla szkoły, imienny dyplom dla ucznia
SZCZEGÓŁY AKCJI - KROK PO KROKU
1
 • Zapoznaj się z regulaminem.

  Przypominamy, że w BohaterON w Twojej Szkole 2022 mogą wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówek edukacyjne pracujące z dziećmi i młodzieżą.
 • Wypełnij formularz przystąpienia do projektu.

  REKRUTACJA TRWA OD 1 WRZEŚNIA DO 2 PAŹDZIERNIKA 2022 R.
2
 • Oczekuj na maila potwierdzającego zgłoszenie.

  Na podany w formularzu zgłoszeniowym adres mailowy szkolnego koordynatora - w ciągu kilku dni od zgłoszenia - otrzymasz potwierdzenie udziału w projekcie oraz dalsze instrukcje.

  UWAGA! Prosimy również o sprawdzenie folderu SPAM.
3
 • Przeprowadź w klasie/ grupie lekcję tematyczną i dodajcie wpisy na www.dumnizpowstańców.pl.

  Korzystając z udostępnionych materiałów edukacyjnych, bądź na podstawie własnego scenariusza, przeprowadź lekcję na temat Powstania Warszawskiego. Obowiązkowym elementem tej edycji jest również dokonanie przez uczniów pamiątkowych wpisów na stronie www.dumnizpowstańców.pl. W przypadku osób poniżej 13 roku życia wpis powinien dokonać wspólnie z dzieckiem opiekun prawny.

  WAŻNE! OD 2022 R. NIE MA MOŻLIWOŚCI WYSYŁKI TRADYCYJNYCH KARTEK, LAUREK, LISTÓW CZY ALBUMÓW Z ŻYCZENIAMI DO POWSTAŃCÓW! PRZESYŁKI NADANE NA ADRES FUNDACJI BĘDĄ ZWRACANE NADAWCOM!
4
 • Wypełnij krótkie sprawozdanie z realizacji projektu.

  MASZ CZAS DO 31 PAŹDZIERNIKA 2022 r.
 • Odbierz podziękowanie za udział w akcji.

  Dyplomy uczestnictwa w projekcie rozsyłane będą pod koniec roku (grudzień 2022) w wersji elektronicznej na adres mailowy szkolnego koordynatora.
Pobierz
Kontakt
Zespół projektu BohaterON w Twojej Szkole
e-mail: [email protected]
tel. +48 534 361 080
Pokazali, że pamiętają
Pamiętamy
0
Pamiętamy
Adrian Sidorczuk
Otwock
Mazowieckie, powiat otwocki
Drogi powstańcu
0
Drogi powstańcu
Dziękuje Ci za to,że walczyłeś o wolną Polskę,dzięki tobie mogę żyć w wolnym Kraju,uczyć się,podróżować i podziwiać piękno naszej Ojczyzny.
Andżenika Pawlicka
Wieś Dobrów
Wielkopolskie, powiat kolski, Kościelec
Dziękuję za wolność
1
Dziękuję za wolność
Kochani Powstańcy Dziękuję Wam za podjęcie walki z okupantem niemieckim, a potem i z sowieckim. Dzięki Waszej niezłomnej postawie mieszkam dziś i pracuję w wolnej Polsce. Jestem nauczycielem z Sieradza, każdego roku wraz z młodzieżą piszemy życzenia, a także uczestniczymy w... Czytaj więcej
Robert Brzeziecki
Wieś Godynice
Łódzkie, powiat sieradzki, Brąszewice
3
Jesteśmy dumni !!!
Dziękujemy za Wasze bohaterstwo i wiarę w zwycięstwo. Dziękujemy że dzisiaj żyjemy w wolnej Warszawie.
Szkoła Podstawowa nr 222 Warszawa
Warszawa
Mazowieckie, powiat Warszawa
0
DZIĘKUJEMY I PAMIĘTAMY
Chodzę do 8 klasy i niedawno poznałam historię Powstania Warszawskiego, poznając ją byłam zaskoczona że, w walkach brały udział osoby w moim wieku. Myślę że w dzisiejszych czasach nas młodych ludzi nie było by stać na takie poświęcenie. Jako młoda osoba chciała bym Państwu bardzo podziękować ponieważ uważam że, dzięki wam mieszkamy dziś w wolnym kraju. Naprawdę jestem pełna podziwu dla wszystkich którzy, oddali życie podczas Powstania Warszawskiego. Myślę że moim obowiązkiem jest pamiętać o Państwa ofierze i przekazywać ją dalej następnym pokoleniom.
Julia Tomczak Sp1 Brześć Kujawski
Brześć Kujawski
Kujawsko-pomorskie, powiat włocławski
NIE ZAPOMNIMY!
0
NIE ZAPOMNIMY!
Wielcy Bohaterowie! Dziękujemy za prawdziwą lekcję wolności i patriotyzmu, pokory i miłości do Ojczyzny. Wasza waleczność, niezłomność i oddanie stanowią doskonały przykład bycia POLAKIEM. W naszym codziennym życiu szkolnym i domowym postaramy się Was wiernie naśladować. BRAWO!... Czytaj więcej
Drugoklasiści z SP im. T. Kościuszki w Bielanach
Wieś Bielany
Małopolskie, powiat oświęcimski, Kęty
SZCZERE PODZIĘKOWANIA
0
SZCZERE PODZIĘKOWANIA
Drodzy Powstańcy! Dziękuje Wam, że pokazaliście mi co to jest odwaga i prawdziwy patriotyzm. Dziękuję za poświęcenie i walkę o wolność naszej Ojczyzny. To jest prawdziwa miłość do tego kraju. Dzięki Wam, wolna Polska!!! Nie zapomnę Wam tego!
Sebastian Dębowski
Łódź
Łódzkie, powiat Łódź
Dla Was zwykłych NIEZWYKŁYCH bohaterów Powstania
20
Dla Was zwykłych NIEZWYKŁYCH bohaterów Powstania
Ojczyzna, patriotyzm, wielkie słowa..., za które Wy Powstańcy oddawaliście życie. Jestem dumna i wdzięczna za to co zrobiliście. Dziękujemy!!! Dziś żyjemy w wolnej Polsce, cieszymy się z jej piękna. Ciągle jednak pamiętamy i z wielkim szacunkiem wspominamy trudny czas w jej historii.... Czytaj więcej
Agnieszka Nowaczyk klasa Vb SP w Czerminie
Wieś Czermin
Wielkopolskie, powiat pleszewski, Czermin
Podziękowania dla Powstańców
0
Podziękowania dla Powstańców
Dziękuję Wam za walkę Dziękuję Wam za trud Dziękuję Wam za wolność Dziękuję Wam za niepodległość... Mimo że mam dopiero 10 lat, dzięki mamie, której babcia opowiadała o Powstaniu Warszawskim, a ona opowiedziała mi ... PAMIĘTAM...
Magdalena Podgórska
Łódź
Łódzkie, powiat Łódź