BohaterON w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Naszą misją jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej - szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego - w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna. W tym celu, we współpracy z metodykami i praktykami ze wszystkich poziomów nauczania przygotowujemy konspekty zajęć i materiały edukacyjne do wykorzystania na lekcjach historii, polskiego, wychowawczych, czy zajęciach dodatkowych.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie na podstawie dostępnych materiałów przeprowadzić lekcje oraz wspólnie z chętnymi uczniami pokazać, że pamiętacie o Powstańcach Warszawskich - dodając wpisy na www.wpis.dumnizpowstancow.pl. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

Wypełnienie krótkiego, elektronicznego sprawozdania z przeprowadzonej akcji gwarantuje otrzymanie przez szkołę i koordynatora dyplomów udziału.


Akcja "BohaterON w Twojej Szkole 2023" realizowana jest pod patronatem honorowym i finansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki.
Co zyskujecie?
Nauczyciel
 • poznanie ciekawych metod i narzędzi na angażowanie uczniów w zajęcia
 • dostęp do bezpłatnych scenariuszy zajęć i materiałów edukacyjnych z zakresu historii XX wieku i edukacji patriotycznej
 • darmowy egzemplarz gry "Cenzura" do wykorzystania na lekcjach z uczniami starszych klas szkoły podstawowej (13+)
 • imienne zaświadczenie potwierdzające koordynowanie akcją w szkole
Uczeń
 • ciekawe i atrakcyjne lekcje tematyczne, pokazujące, że historia nie jest nudnym przedmiotem
 • współczesne i nowoczesne spojrzenie na patriotyzm, przekonujące, że nie jest to coś archaicznego i wstydliwego
 • możliwość dodania wpisu pamięci na stronie poświęconej Powstańcom Warszawskim
 • podziękowanie dla szkoły, imienny dyplom dla ucznia
SZCZEGÓŁY AKCJI - KROK PO KROKU
1
 • Zapoznaj się z regulaminem.

  Przypominamy, że w BohaterON w Twojej Szkole 2023 mogą wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówki edukacyjne pracujące z dziećmi i młodzieżą.
 • Wypełnij formularz przystąpienia do projektu.

  REKRUTACJA TRWA OD 1 WRZEŚNIA DO 2 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

 • REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 30 LISTOPADA 2023 R.
2
 • Oczekuj na maila potwierdzającego zgłoszenie.

  Na podany w formularzu zgłoszeniowym adres mailowy szkolnego koordynatora - w ciągu kilku dni od zgłoszenia - otrzymasz potwierdzenie udziału w projekcie oraz dalsze instrukcje.

  UWAGA! Prosimy również o sprawdzenie folderu SPAM.
3
 • Przeprowadź w klasie/ grupie lekcję tematyczną.

  Korzystając z udostępnionych materiałów edukacyjnych, bądź na podstawie własnego scenariusza, przeprowadź lekcję na temat Powstania Warszawskiego. Dodatkowym elementem akcji jest również możliwość dokonania przez uczniów pamiątkowych wpisów na stronie www.wpis.dumnizpowstancow.pl. W przypadku osób poniżej 13 roku życia wpis powinien dokonać wspólnie z dzieckiem opiekun prawny.

  WAŻNE! OD 2022 R. NIE MA MOŻLIWOŚCI WYSYŁANIA TRADYCYJNYCH KARTEK, LAUREK, LISTÓW CZY ALBUMÓW Z ŻYCZENIAMI DO POWSTAŃCÓW! PRZESYŁKI NADANE NA ADRES FUNDACJI BĘDĄ ZWRACANE NADAWCOM!
4
 • Wypełnij krótkie sprawozdanie z realizacji projektu.


  NA PRZEPROWADZENIE LEKCJI, WPISY NA PORTALU I ZŁOŻENIE SPRAWOZDANIA MASZ CZAS DO 30 LISTOPADA 2023 r.


  TERMIN PRZEDŁUŻONY DO 10 GRUDNIA 2023 R.
 • Odbierz podziękowanie za udział w akcji.

  Dyplomy uczestnictwa w projekcie rozsyłane będą w grudniu w wersji elektronicznej na adres mailowy szkolnego koordynatora.

  Dodatkowo w tym roku przewidzieliśmy darmowe egzemplarze gry „Cenzura”. Gra rekomendowana jest dla uczniów w wieku powyżej 13 lat, dlatego otrzymają je koordynatorzy, którzy zrealizują materiał ze uczniami klasy 7 szkoły podstawowej i starszych. W sprawie wysyłki gry będziemy kontaktować się z koordynatorami mailowo.

Jak sprawić, by członkowie Twojej drużyny odgadli hasło „poczta polowa”, jeśli nie możesz użyć słów „listonosz”, „list”, „Zawiszacy”, „konspiracja” i „harcerze”? Ile haseł jesteście w stanie rozszyfrować w 90 sekund? „Cenzura” w swojej formie nawiązuje do popularnej gry „Tabu”, z tą różnicą, że zarówno hasła, jak i zasady potyczki pozostają w klimacie II wojny światowej.


Gra z powodzeniem może być wykorzystywana podczas lekcji historii jako podsumowanie i utrwalenie zdobytej przez uczniów wiedzy. To edukacja poprzez zabawę i zdrową rywalizację. Młodzież, chcąc zdobyć punkty i wygrać batalię, musi wykazać się refleksem, wyobraźnią oraz znajomością tematyki II wojny światowej.


Gra rekomendowana jest dla uczniów w wieku powyżej 13 lat, dlatego otrzymają ją koordynatorzy, którzy zrealizowali materiał z uczniami klasy 7 szkoły podstawowej i starszymi oraz złożyli w terminie sprawozdanie. W sprawie wysyłki będziemy kontaktować się z koordynatorami mailowo. Planowany termin wysyłki to ostatnie dni grudnia.

Pokazali, że pamiętają
Jeszcze Polska nie zginęła…
6
Jeszcze Polska nie zginęła…
Natasza Bartłomiejczyk
Łódź
Łódzkie, powiat Łódź
DZIĘKUJEMY
3
DZIĘKUJEMY
Przedszkole Publiczne Nr 4 w Ząbkowicach Śląskich
Ząbkowice Śląskie
Dolnośląskie, powiat ząbkowicki
Dziękujemy!
6626
Dziękujemy!
Katarzyna Górska-Marchewka
Gliwice
Śląskie, powiat Gliwice
Do Pani Wandy Traczyk - Stawskiej JESTEŚCIE NASZYMI BOHATERAMI
283
Do Pani Wandy Traczyk - Stawskiej JESTEŚCIE NASZYMI BOHATERAMI
Justyna Włudarczyk/Przedszkole Miejskie nr 137 - Integracyjne w Łodzi
Łódź
Łódzkie, powiat Łódź
DZIĘKI WAM JESTEŚMY WOLNI!!!
14
DZIĘKI WAM JESTEŚMY WOLNI!!!
Zofia Woźniak, kl.8a, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zakopanem
Zakopane
Małopolskie, powiat tatrzański
JESTEM Z WAS DUMNY!!!
9
JESTEM Z WAS DUMNY!!!
Michał Szewczyk Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie
Białogard
Zachodniopomorskie, powiat białogardzki
Szanowni Uczestnicy Powstania Warszawskiego!
Mam na imię Michalina i mam 14 lat. Bardzo interesuje mnie Państwa młodość i dokonania. Dużo interesujących, ale bardzo bolesnych sytuacji. Znam z lekcji historii, filmów ale też i książek takich jak "Kamienie na szaniec". Jestem bardzo wdzięczna, pełna szacunku i podziwu dla Państwa odwagi. Mam nadzieję, że mimo tych dramatycznych przeżyć, strat wielu przyjaciół, a teraz już wspomnień, jesteście dumni, że tak bohatersko staraliście się bronić swojego, a teraz też i mojego Państwa. Ja i moi rówieśnicy nawet w połowie nie jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić, jak wyglądała Wasza młodość. Owszem uczmy się o tym, ale to nigdy nie odda tego co Wy, Nasi Bohaterowie przeżyliście i widzieliście na własne oczy. Ja mogę powiedzieć tylko jedno: Dziękujemy z całego serca!
1
Jest to nie do uwierzenia!
Michalina Nowak
Wieś Walentynowo
Kujawsko-pomorskie, powiat inowrocławski, Dąbrowa Biskupia
Dziękuję
56
Dziękuję
Adam Borowski
Poznań
Wielkopolskie, powiat Poznań
Podziękowania
2
Podziękowania
Zespół Szkół nr 7 w Białym Borze
Biały Bór
Zachodniopomorskie, powiat szczecinecki
Naklejka "pokaż że pamiętasz"
2
Naklejka "pokaż że pamiętasz"
Zuzanna Tubielewicz
Bydgoszcz
Kujawsko-pomorskie, powiat Bydgoszcz
Wiersz K.Baczyński Elegia o chłopcu polskim
7
Wiersz K.Baczyński Elegia o chłopcu polskim
Maja Okrasa Szkoła Podstawowa nr 5
Skierniewice
Łódzkie, powiat Skierniewice
Kartka dla powstańca
4
Kartka dla powstańca
Stefan Cieśliński
Wieś Dzięgielów
Śląskie, powiat cieszyński, Goleszów
{{ selectedRecord.upvotes || 0 }}
{{ selectedRecord.title }}
{{ selectedRecord.name }}